РЕГЛАМЕНТ
Київської районної в м. Полтаві ради п’ятого скликання.
(із змінами внесеними 26 сесією п’ятого скликання від 20.11.2008 та 34 сесією п’ятого скликання від 25.06.2009 )
Регламент Київської районної в м. Полтаві ради (надалі - Регламент) відповідно до чинного законодавства України визначає основні засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб Київської районної в м. Полтаві ради.
Розділ 1
1. Загальні положення.
1.1 Відповідно до Конституції України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", інших актів законодавства України Київська районна в м. Полтаві рада (надалі - районна рада) є органом місцевого самоврядування, що представляє відповідну територіальну громаду Київського району міста Полтави та здійснює від імені та в її інтересах функції місцевого самоврядування, визначені чинним законодавством України.
1.2 Порядок формування, повноваження та організація діяльності районної ради визначаються Конституцією України, Законами України "Про вибори депутатів Верховної Ради автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", "Про місцеве самоврядування в Україні", „Про статус депутатів місцевих рад”, іншими законодавчими та нормативними актами, Статутом територіальної громади міста Полтави та цим Регламентом.
1.3 Діяльність районної ради визначається її компетенцією згідно статті 41 Закону України "Про місцеве самоврядування Україні" з метою оперативного врегулювання питань, передбачених у визначеному Полтавською міською радою обсязі делегованих повноважень районній раді та її виконавчих органів.
1.4 Регламент затверджується районною радою не пізніше як на другій сесії ради нового скликання.
1.5 Районна рада, як орган місцевого самоврядування, здійснює свою діяльність на принципах:
- народовладдя;
- законності;
- гласності;
- колегіальності;
- поєднання місцевих і державних інтересів;
- виборності;
- правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених чинним законодавством України;
- підзвітності та відповідальності районної ради, її органів та посадових осіб перед територіальною громадою.
- державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування;
- судового захисту прав місцевого самоврядування.
1.6 Строк повноважень районної ради - 4 роки.
Розділ ІІ
2. Порядок роботи районної ради.
2.1 Районна рада проводить роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.
2.2 Перша сесія скликається районною територіальною виборчою комісією не пізніше як через місяць, після обрання районної ради у правомочному складі. Першу сесію районної ради веде голова районної територіальної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів та головує на пленарному засіданні до обрання депутатами голови ради.
2.3 Наступні сесії ради скликаються головою Київської районної в м. Полтаві ради (надалі головою районної ради), а у випадках, передбачених частиною 6 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" - заступником голови ради.
2.4 Сесія районної ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал. За розпорядженням голови районної ради може бути скликана позачергова сесія ради.
2.5 У випадках, передбачених частинами 7,8 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", сесія районної ради може бути скликана за пропозиціями не менше як однієї третини депутатів від загального складу ради, виконавчого комітету районної ради або постійною комісією ради.
2.6. Організаційне, документальне, інформаційне забезпечення діяльності районної ради та її органів ведеться сектором забезпечення роботи ради організаційного відділу виконавчого комітету (зміни внесені 34 сесією від 25.06.2009).
2.7 Рішення про скликання сесії районної ради доводиться до відома депутатів, населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках, у тому числі в разі скликання позачергової сесії - не пізніш як за день до сесії, із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд районної ради.
2.8 Пропозиції щодо питань на розгляд районної ради можуть вноситися головою районної ради, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом районної ради, загальними зборами громадян. Для внесення питання до проекту порядку денного заступник голови ради, керівник управління, відділу виконавчого комітету не пізніше ніж за 12 днів до сесії подає голові районної ради письмове обґрунтування необхідності розгляду питання районною радою, завізований проект рішення, довідкові та інші матеріали з питання, що пропонується розглянути районною радою. Підставою для внесення питання до проекту порядку денного є резолюція голови районної ради. (зміни внесені 34 сесією від 25.06.2009).
2.9 Проект порядку денного сесії попередньо розглядається на погоджувальній раді, в постійних комісіях районної ради або на їх спільних засіданнях, семінарах. (зміни внесені 34 сесією від 25.06.2009).
2.10 Проекти рішень ради до її пленарного засідання розглядаються в постійних комісіях ради за участю заступників голови районної ради, начальників управлінь, відділів виконавчого комітету районної ради, а у виняткових випадках, за погодженням з головою постійної комісії - керівників відповідних управлінь і відділів. Відділи та управління виконавчого комітету подають постійним комісіям завізовані проекти рішень, інформаційні та довідкові матеріали з обґрунтуванням необхідності розгляду питання районною радою не пізніше як за день, а у виняткових випадках - не пізніше як за дві години до 0початку засідання постійної комісії. У разі невиконання цієї вимоги питання комісією не розглядається. Організація роботи постійної депутатської комісії покладається на голову комісії. (зміни внесені 34 сесією від 25.06.2009).
2.11 Проекти рішень, доопрацьовані з урахуванням зауважень та пропозицій депутатських комісій, інші матеріали з питань рекомендованих для розгляду на сесії в міжсесійний період подаються у друкованому та електронному вигляді до сектору забезпечення роботи ради організаційного відділу виконавчого комітету, як правило, не пізніше, ніж за 2 робочі дні до призначеної дати проведення чергової сесії.
Проект рішення та додані до нього документи повинні бути прошиті та скріплені підписами особи, що є відповідальною за підготовку проекту рішення, а також підписом посадової особи організаційного відділу, яка прийняла документи.
Проекти рішень, які подані невчасно та до яких не додані необхідні документи розгляду на сесії не підлягають. (зміни внесені 34 сесією від 25.06.2009).
2.12 Проекти рішень, довідкові та інші матеріали з питань порядку денного сесії готуються відповідними галузевими управліннями та відділами виконавчого комітету.
Особою, відповідальною за підготовку проекту рішення ради є керівник відповідного галузевого управління чи відділу виконавчого комітету, який готує проект рішення. (зміни внесені 34 сесією від 25.06.2009).
2.13 Проекти рішень, довідкові та інші матеріали з питань порядку денного сесії доводяться до відома депутатів на засіданнях постійних комісій або іншим шляхом не пізніше як за один день до сесії, а в разі скликання позачергової сесії - в день її проведення. Координацію роботи щодо підготовки матеріалів з питань порядку денного сесії та своєчасного доведення їх до відома депутатів здійснює заступник голови районної ради спільно з апаратом виконавчого комітету ради, керівниками відповідних управлінь та відділів і керуючим справами виконавчого комітету районної ради (зміни внесені 26 сесією від 20.11.2008).
2.14 Сесії районної ради проводяться гласно. У разі необхідності рада може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання.
2.15 На пленарних засіданнях районної ради можуть бути присутні запрошені особи, склад яких визначається головою районної ради під час розгляду питання про скликання сесії районної радою У разі необхідності список запрошених на сесію осіб може бути доповнений районною радою. Запрошені особи мають дотримуватися порядку і підкорятися розпорядженням головуючого. Для запрошених осіб у залі засідань районної ради місця відводяться окремо.
2.16 Реєстрація депутатів і запрошених осіб, що прибули на сесію, починається за одну годину і закінчується за десять хвилин до початку пленарного засідання. Підсумки реєстрації головуючий на сесії доводить до відома районної ради.
2.17 Сесія районної ради є правомочною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу районної ради.
2.18 Пленарні засідання сесії починаються у визначений час в період підготовки сесії з перервами на 10 хвилин через кожні дві години роботи. Перерва на обід - одна година. Засідання районної ради закінчується не пізніше 18-ї години. У вихідні дні пленарні засідання районної ради, як правило, не проводяться. В окремих випадках районна рада може встановити інший розпорядок роботи.
2.19 В залі, де проходить пленарне засідання ради, встановлюються Державний прапор України та прапор міста Полтави.
2.20 Для організації роботи сесії районної рада обирає з числа депутатів секретаріат, рада залучає спеціалістів організаційного відділу виконкому для забезпечення ведення стенограми, протоколу засідань із застосуванням технічних засобів, веде запис бажаючих виступити, реєструє депутатські запити, звернення, запитання, заяви та інші матеріали та документи сесії, організовує роботу із зверненнями, що надійшли на адресу сесії районної ради.
2.21 Районна рада затверджує порядок денний та регламент роботи сесії. Пропозиції та зауваження щодо порядку денного і порядку роботи сесії депутати подають письмово до секретаріату сесії або викладають у виступах. Пропозиції оголошуються на засіданні в порядку їх надходження. Питання про внесення змін і доповнень до порядку денного та регламенту роботи, що надійшли в ході пленарного засідання, вирішуються шляхом відкритого голосування більшістю голосів депутатів, присутніх на засіданні. Голосування проводиться по кожній пропозиції окремо. Перед голосуванням головуючий на сесії може давати роз'яснення щодо пропозицій до порядку денного і регламенту, що ставляться на голосування.
2.22 Час для доповідей надається в межах однієї години, для співдоповідей - до 20 хвилин, для інформації 10 хвилин, для виступів у обговоренні - до 5 хвилин, для відповідей на запитання - до 7 хвилин, для довідок, заяв -3 хвилини. За згодою більшості депутатів головуючий на сесії може продовжити час для виступу. В порядку денному та регламенті роботи сесії може бути відведено 30 хвилин на розгляд питання "Різне" для коротких (до 3 хвилин) виступів депутатів із заявами, зверненнями, інформаціями. Обговорення виступів депутатів під час розгляду питання "Різне" не проводиться. Депутат, який бажає виступити в обговоренні питання, що розглядається районною радою, подає до секретаріату письмову заяву з проханням надати слово для виступу.
Секретаріат сесії формує список бажаючих виступити. Депутат має право відмовитися від виступу або передати право на виступ іншому депутату в межах регламенту, затвердженого радою про, що письмово повідомляє секретаріат сесії.
2.23 Сесії ради відкриває і веде голова районної ради, а в разі його відсутності - заступник голови районної ради.
Головуючий на пленарному засіданні:
- оголошує питання, які вносяться на розгляд районної ради;- надає слово для виступу, стежить за дотриманням порядку денного, регламенту роботи сесії;
- оголошує депутатські запити, заяви, звернення й довідки, що надійшли письмово;
- проводить відкрите голосування та оголошує його результати;
- стежить за дотриманням порядку під час пленарного засідання.
2.24 Депутат, запрошена особа виступають на засіданні тільки після надання їм слова головуючим. Депутат може виступити з одного і того ж питання, що обговорюється не більше одного разу. Головуючий на сесії ради може надати слово для довідки, відповіді на запитання, пояснення поза чергою. Запитання доповідачам з основних питань порядку денного подаються письмово через секретаріат, з інших питань - письмово або усно. Голова районної ради (головуючий на сесії) має право у будь-який час взяти слово для позачергового виступу. Промовці не повинні вживати грубі некоректні вислови, закликати до незаконних дій. У разі порушення цієї вимоги головуючий робить промовцю попередження, а в разі повторного порушення - позбавляє його слова.
2.25 Рішення про припинення обговорення питання порядку денного та про надання слова депутатам, які наполягають на виступі, приймається шляхом відкритого голосування більшістю голосів депутатів, присутніх на пленарному засіданні. До протоколу сесії включаються тексти виступів депутатів, які не виступили в обговоренні в зв'язку із його припиненням.
2.26 Для підрахунку голосів депутатів під час голосування з питань, що розглядаються на сесії районної ради, веде головуючий, а в разі необхідності сесія обирає з числа депутатів лічильну комісію для підрахунку і встановлення результатів голосування. Лічильна комісія відкритим голосуванням обирає зі свого складу голову та секретаря лічильної комісії. Депутати, які обрані до складу лічильної комісії, і чиї кандидатури висунуті до складу органів чи на посади, що затверджуються або обираються районною радою, на час голосування виходять із складу лічильної комісії. У такому випадку рада приймає рішення про поповнення складу лічильної комісії. Засідання лічильної комісії є правомочним, якщо у ньому бере участь більшість членів комісії. Рішення лічильної комісії приймаються більшістю голосів членів комісії присутніх на засіданні.
2.27 Районна рада в межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством України приймає рішення. Рішення районної ради приймаються відкритим, у тому числі поіменним, або таємним голосуванням більшістю голосів від загального складу районної ради, якщо інше не передбачене чинним законодавством України. При встановленні результатів голосування до загального складу районної ради включається голова районної ради якщо він бере участь у пленарному засіданні ради і враховується його голос.
2.28 Кандидатури осіб, які пропонуються до обирання, затвердження, призначення або погодження з районною радою попередньо обговорюються в постійних депутатських комісіях районної ради. Постійні комісії подають раді свої висновки щодо кандидатів. За дорученням голови районної ради постійні комісії попередньо розглядають кандидатури на посади керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів районної ради. Висновки постійних комісій щодо зазначених кандидатур узагальнюються постійною комісією мандатною, з питань депутатської діяльності та етики і подаються нею голові районної ради.
2.29 Під час голосування кожний депутат має один голос і може голосувати за пропозицію (кандидатуру), проти або утримується. Депутат здійснює своє право на голосування особисто. Депутат, який був відсутній під час голосування, не може подати свій голос після його закінчення. Перед початком відкритого голосування головуючий на сесії називає кількість пропозицій, що ставляться на голосування, уточнює їх зміст, нагадує, якою більшістю голосів приймається рішення. Лічильна комісія здійснює підрахунок голосів і доповідає результати головуючому на сесії, який оголошує результати голосування.
2.30 На вимогу більшості депутатів, присутніх на пленарному засіданні, може бути проведене поіменне голосування, результати якого заносяться до протоколу сесії. Поіменне голосування проводиться шляхом подання іменного бюлетеня. Не проводиться поіменне голосування при прийнятті рішень про обрання органів ради, призначення (затвердження) посадових осіб ради та її органів.
2.31 У випадках, передбачених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", а також за рішенням районної ради, що приймається більшістю голосів депутатів, присутніх на пленарному засіданні, проводиться таємне голосування. Для цього опечатується скринька і виготовляються бюлетені за формою, встановленою лічильною комісією, та у визначеній нею кількості.
2.32 До бюлетеня для таємного голосування за рішенням районної ради може бути внесена будь-яка кількість пропозицій (кандидатур), по яких проводиться голосування.
2.33 Внесення пропозицій (висування кандидатур) здійснюється відповідно до чинного законодавства головою районної ради, постійними та тимчасовими комісіями районної ради, депутатами, групами депутатів (в разі їх утворення), а також шляхом самовисування з урахуванням вимог цього Регламенту, якщо інше не передбачене законодавством.
2.34 Кандидат для обрання (затвердження) на посаду може виступати з програмою своєї діяльності. Якщо кандидат заявляє про самовідвід, його кандидатура знімається з обговорення і голосування. Кожний депутат має право ставити кандидату запитання, висловлюючи свою думку під час обговорення кандидатур, давати обґрунтований відвід, агітувати за кандидата чи проти нього.
2.35 Кожному депутату після пред'явлення посвідчення видається один бюлетень для таємного голосування з кожного питання, що ставиться на голосування, про що робиться відмітка у списку депутатів. Голосування за інших депутатів не допускається. Депутат заповнює бюлетень у кабіні(кімнаті) для таємного голосування, ставлячи позначку "+" або іншу у квадраті напроти прізвища кандидата (формулювання пропозиції, проекту рішення), за якого (яке) голосує. Якщо депутат не підтримує жодного кандидата (жодну пропозицію, проекту рішення), він ставить позначку "+" або іншу у квадраті напроти слів "Не підтримую жодного кандидата".
Недійсними вважаються бюлетені невстановленої форми, зіпсовані, в яких зроблено позначки напроти двох і більше кандидатур (формулювань пропозицій, проекту рішення) або у квадраті напроти прізвища кандидата (формулювання пропозиції, проекту рішення) і в квадраті напроти слів "Не підтримую жодного кандидата (пропозиції, проекту рішення)".
2.36 Прізвища кандидатів на посади, (формулювання пропозицій, проектів рішень), дописані в бюлетені, при підрахунку голосів до уваги не беруться. Підрахунки результатів голосування лічильна комісія проводить в залі засідань районної ради.
2.37 Про результати таємного голосування лічильна комісія складає протокол, який затверджується радою.
2.38 Рішення, прийняті районною радою, дооформлюються постійними комісіями, відповідними управліннями, відділами та сектором з забезпечення роботи ради організаційного відділу з урахуванням змін і доповнень, внесених на сесії районної ради, і подаються на підпис голові районної ради (головуючому на сесії) не пізніш як на третій робочий день після сесії. (зміни внесені 34 сесією від 25.06.2009).
2.39 Рішення ради у п'ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено головою районної ради і внесено на повторний розгляд ради з обґрунтуванням зауважень. Районна рада зобов'язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо районна рада відхилила зауваження голови районної ради і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу районної ради, воно набирає чинності.
2.40 Рішення районної ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня офіційного оприлюднення, якщо районною радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.
2.41 Протокол сесії районної ради оформляється в 10-денний термін з дня проведення сесії. Протокол сесії підписує голова районної ради (головуючий на сесії). Протоколи сесій знаходяться в організаційному відділі виконавчого комітету ради до передачі їх в архів на постійне зберігання».
Розділ ІІІ.
3. Постійні депутатські комісії Київської районної в м. Полтаві ради.
3.1 Постійні комісії районної ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень районної ради, її виконавчого комітету. Постійні комісії є підзвітними раді і відповідальними перед нею.
3.2 Районна рада обирає постійні депутатські комісії:
- мандатну, з питань депутатської діяльності та етики;
- з питань економічної політики, планування бюджету і фінансів;
- з питань промисловості та комунального господарства;
- з питань соціального захисту, охорони здоров'я, материнства і дитинства;
- з питань дотримання законності, правопорядку, прав людини, боротьби зі злочинністю;
- з питань молодіжної політики, освіти, спорту, культури, духовності, зв'язків з об'єднанням громадян.
3.3 Постійні депутатські комісії обираються радою на строк її повноваження у складі голови і членів комісії. Подання щодо кандидатур на посади голів комісій вносить районній раді голова районної ради. Заступник голови і секретар комісії обираються на засіданні постійної депутатської комісії.
До складу постійних депутатських комісій не можуть бути обрані голова ради та його заступник.
Протягом строку своїх повноважень рада може утворювати нові постійні комісії, ліквідовувати і організовувати раніш створені комісії, вносити зміни до складів комісії.
Розділ IV.
4. Організація роботи постійних депутатських комісій ради.
4.1 Організація роботи постійної комісії районної ради покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами, організовує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії. У разі відсутності голови комісії або неможливості ним виконувати своїх повноважень з інших причин його функції здійснює заступник голови комісії або секретар комісії.
4.2 Засідання постійної комісії скликається в міру необхідності і є правомочним, якщо в ньому бере участь не менш як половина від загального складу комісії.
4.3 За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії. Питання які належать до відання кількох постійних комісій, а також за дорученням районної ради або її голови повинні розглядатись комісіями спільно. Рішення, висновки і рекомендації, спільно прийняті постійними комісіями підписуються головами комісій.
4.4 Постійні комісії у питаннях, які належать до їх відання, та в порядку, визначеному законом, мають право отримувати від керівників органів, підприємств, установ, організацій та їх філіалів і відділень необхідні матеріали і документи.
4.5 Рекомендації постійних комісій підлягають обов'язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений строк.
4.6 Загальні повноваження постійних депутатських комісій районної у місті ради визначаються статтею 47 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Положенням про постійні депутатські комісії районної ради яке затверджується не пізніше як на другій сесії ради нового скликання.
Розділ V
5. Тимчасові контрольні комісії районної ради.
5.1 Тимчасові контрольні комісії районної ради є органами ради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених питань, що належать до відання місцевого самоврядування. Тимчасові контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд ради.
5.2 Рішення про створення тимчасової контрольної комісії, її назву, завдання, персональний склад комісії та її голову вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше однієї третини депутатів від загального складу районної ради.
5.3 Засідання тимчасових контрольних комісій ради проводяться, як правило закритими .Депутати, що входять до складу тимчасової контрольної комісії районної ради, та залучені до участі в її роботі спеціалісти, експерти, інші особи не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв'язку з її роботою.
5.4 Повноваження тимчасової контрольної комісії районної ради
припиняється з моменту прийняття радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі припинення повноважень районної ради.
Розділ VI
6. Депутатські групи. Депутатські пости.
6.1 Для роботи по здійсненню депутатських повноважень у виборчих округах і трудових колективах депутати можуть на основі їх взаємної згоди об'єднуватися в депутатські групи, які складаються не менш як з п’яти депутатів. Депутатська група може бути створена в будь-який час протягом строку повноважень ради за рішенням зборів депутатів, які вирішили увійти до її складу. Депутати, які входять до складу депутатської групи, обирають керівника депутатської групи. Депутатська група реєструється радою за поданням особи, яка очолює депутатську групи, до якого додається підписане депутатами цієї групи письмове повідомлення про сформування депутатської групи. У поданні повинні бути вказані:
- дата створення і назва депутатської групи;
- чисельний, персональний склад групи та партійна приналежність членів групи;
- мета створення;
6.2 На час проведення зборів депутатської групи за розпорядженням голови районної ради виділяється приміщення.
6.3 Організація діяльності депутатських груп визначається радою. Рада сприяє діяльності зареєстрованих нею депутатських груп, координує їх роботу і може заслуховувати повідомлення про їх діяльність.
6.4 Діяльність депутатської групи не повинна суперечити чинному законодавству України та цьому Регламенту.
6.5 Діяльність групи припиняється в разі вибуття з неї окремих депутатів, якщо в її складі залишається менше трьох депутатів, у разі прийняття депутатами, які входять до її складу, відповідного рішення, а також після закінчення строку повноважень районної ради даного скликання.
6.6 3 метою підвищення ефективності діяльності районної ради, здійснення контролю за виконанням її рішень , посилення впливу депутатського
корпусу, чи вирішення питань соціально-економічного розвитку міста та суспільно-політичну ситуацію, рішенням ради, а в період між сесіями - розпорядженням голови районної ради можуть створюватися депутатські пости.
6.7 Склад депутатського поста, його завдання, порядок і строки звітності про проведену роботу визначаються при його створенні.
6.8 Організація діяльності депутатських фракцій покладається на голову районної ради. Інші питання створення та діяльності депутатських фракцій визначаються радою.
6.9 Права депутатських груп, фракцій визначаються положенням статті 28 Закону України „Про статус депутатів місцевих рад”.
6.10 На основі єдності поглядів, партійного членства депутати районної ради можуть об’єднуватися у депутатські фракції з чисельністю не менше п’яти депутатів. До складу депутатських фракцій можуть входити також позапартійні депутати, які підтримують політичну спрямованість фракцій. Депутат районної ради може входити до складу лише однієї фракції.
6.11 Порядок вступу до фракції та виходу з неї визначається самою фракцією.
6.12 Депутатська фракція може бути створена в будь-який час протягом строку повноважень ради за рішенням зборів депутатів, які вирішили увійти до її складу. Депутати, які входять до складу фракції, обирають голову фракції. Депутатська фракція реєструється радою за поданням голови фракції.
У поданні вказується:
- дата створення та назва фракції;
- чисельність, персональний склад та партійна приналежність членів фракції;
- мета створення.
Подання підписується всіма членами фракції.
6.13 Рішення про об’єднання депутатів у фракцію доводиться до відома депутатів районної ради головуючим на пленарному засіданні.
6.14 Організація діяльності депутатських фракцій покладається на голову районної ради.
6.15 Права депутатських фракцій регламентується статтею 28 Закону України „Про статус депутатів місцевих рад”.
Розділ VII
7. Депутат ради
7.1 Повноваження депутата ради починаються з дня відкриття першої сесії ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів територіальною виборчою комісією і закінчується в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата ради, до складу якої його обрано. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках передбачених Законом України „Про статус депутатів місцевих рад”.
Після визнання повноважень кожному депутату видається депутатське посвідчення і нагрудний знак. Посвідчення підписується головою районної ради і засвідчується печаткою районної ради.
7.2 Депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворених нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. На час сесій, засідань постійних комісій ради, а також для здійснення депутатських повноважень в інших, передбачених законом випадках, депутат звільняється від виконання виробничих або службових обов'язків з відшкодуванням йому середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов'язаних з депутатською діяльністю, за рахунок районного бюджету.
7.3 Депутат зобов'язаний брати участь у роботі сесій ради, засіданнях постійної та інших комісій районної ради, до складу яких його обрано. У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань районної ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її органів, районна рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку. Депутат має право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на сесіях районної ради, а також на засіданнях постійної та інших комісій районної ради, до складу яких його обрано. Депутат ради, який не входить до складу відповідного органу ради може брати участь в його роботі з правом дорадчого голосу.
7.4 Депутат має право звернутись із запитом до керівників ради, керівних органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих або зареєстрованих на території районної ради. Орган або посадова особа, до яких звернуто запит, зобов'язані дати усну чи письмову відповідь на запит на сесії ради у строки і в порядку, встановлені районною радою до закону. За результатами розгляду запиту рада приймає рішення. Пропозиції і зауваження, висловлені депутатами на сесії районної ради або передані в письмовій формі головуючому на сесії, розглядаються районною радою чи за її дорученням постійними комісіями районної ради або надсилаються на розгляд підзвітним і підконтрольним їй органам та посадовим особам, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строки, встановлені районною радою і про вжиті заходи повідомити депутатові ради. Депутат має право знайомитися з будь-якими офіційними документами, які зберігаються у відповідних органах місцевого самоврядування, та робити виписки, копіювання цих документів.
7.5 Повноваження, обов’язки, права, відповідальність депутатів, порядок організації і гарантії депутатської діяльності визначаються Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", Законом України "Про статус депутата”, іншими законами.
Розділ VIII.
8. Депутатський запит, депутатське запитання.
Пропозиції і зауваження, висловлені депутатами районної ради на сесіях.
8.1 Депутатський запит - це заявлена попередньо або на пленарному засіданні районної ради і підтримана радою вимога депутата ради до посадових осіб ради і її органів, міського голови, керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, які розташовані або зареєстровані на відповідній території ради, дати офіційне роз'яснення або викласти позицію з питань, що мають суспільне значення і належать до відання районної ради.
8.2 Запит може бути винесено депутатом або групою депутатів у письмовій або усній формі, він підлягає включенню до порядку денного пленарного засідання ради, по ньому, у разі необхідності, може проводитись обговорення на пленарному засіданні ради. Рада може зобов’язати відповідний орган подати у встановлений нею строк звіт про виконання рішення по запиту депутата районної ради.
8.3 Орган або посадова особа, до яких звернуто депутатський запит, зобов'язані у встановлений радою строк дати офіційну письмову відповідь на нього відповідній раді і депутату районної ради. Якщо запит з об’єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений радою строк, то орган або посадова особа зобов’язані письмово повідомити раді та депутату районної ради, який вніс запит, і запропонувати інший строк, який не повинен перевищувати один місяць з дня одержання запиту. Відповідь на запит депутата у разі необхідності розглядається на пленарному засіданні ради.
8.4 Депутат районної ради має право дати оцінку відповіді на свій депутатський запит. За результатами відповіді на депутатський запит може бути проведено обговорення, якщо на цьому наполягає не менше ¼ присутніх на засіданні депутатів ради.
Посадових осіб, до яких звернуто запит, своєчасно інформують про дату та час обговорення відповіді на запит радою. Вони або уповноважені ними особи мають право бути присутні на цьому засіданні ради.
За результатами розгляду відповіді на депутатський запит рада приймає відповідне рішення.
8.5 Депутатське запитання - це засіб одержання депутатом інформації або роз'яснення з тієї чи іншої проблеми. Відповідь на запитання може бути оголошено на сесії районної ради або дано депутату в індивідуальному порядку. Запитання не включається до порядку денної сесії, не обговорюється і рішення по ньому не приймається.
8.6 Пропозиції і зауваження, висловлені депутатами ради на сесіях ради або передані в письмовій формі головуючому на її пленарних засіданнях, розглядаються районною радою чи за її дорученням постійними комісіями ради або надсилаються на розгляд підзвітним і підконтрольним органам та посадовим особам місцевих органів виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, керівникам відповідних підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, які зобов’язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строки, встановлені радою, і по результати розгляду повідомити безпосередньо депутатів місцевої ради, які внесли пропозиції чи висловили зауваження, а також відповідну раду.
8.7 Рада та її виконавчі органи забезпечують виконання пропозицій та зауважень депутатів районної ради, схвалених радою, інформують депутатів ради про реалізацію пропозицій і зауважень, внесених ними на сесіях ради.
Розділ IX
9. Виконавчий комітет ради
9.1 Виконавчим органом районної ради є виконавчий комітет ради, який утворюється на строк її повноважень. Кількісний склад виконавчого комітету визначається районною радою. Персональний склад виконавчого комітету затверджується районною радою за пропозицією голови ради. Виконавчий комітет є підзвітним і підконтрольним районній раді, а з питань здійснення ним повноважень органів виконавчої влади також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.
9.2 Виконавчий комітет районної ради утворюється у складі голови районної ради, його заступників, керуючого справами виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб. Очолює виконавчий комітет - голова районної ради ( за посадою).
9.3 До складу виконавчого комітету не можуть входити депутати відповідної ради, крім зазначених у пункті 9.2. Особи, які входять до складу виконавчого комітету, крім тих хто працює у виконавчих органах на постійній основі на час засідань виконавчого комітету, а також для здійснення повноважень, в інших випадках - звільняються від виконання виробничих або службових обов'язків з відшкодування їм середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов'язаних з виконанням обов'язків члена виконавчого комітету, за рахунок коштів районного бюджету.
9.4 Засідання виконавчого комітету скликаються головою районної ради, а в разі його відсутності чи неможливості здійснення ним цієї функції - заступником голови ради в міру необхідності, але не рідше одного разу в місяць і є правомочним якщо в них бере участь більше половини від загального складу виконавчого комітету.
9.5 Члени виконавчого комітету районної ради, беруть участь у підготовці та розгляді питань на його засіданнях, можуть вносити пропозиції до виконавчого комітету про розгляд питань, що входять до компетенції виконавчого комітету.
9.6 Виконавчий комітет не рідше як один раз на рік звітує про свою діяльність перед радою та інформує про неї населення. Після закінчення повноважень районної ради, голови районної у місті ради її виконавчий комітет здійснює свої повноваження до сформування нового складу виконавчого комітету. Виконавчий комітет районної ради наділяється повноваженнями, викладеними в статті 52 "Повноваження виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної в місті ради", Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Організація роботи виконавчого комітету районної у місті ради регламентує стаття 52 цього ж закону.
Розділ X
10. Відділи, управління та інші виконавчі органи районної ради
10.1 З поданням голови районна рада у межах, затверджених нею структури і штатів, може утворювати відділи, управління та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів влади. Відділи, управління та інші виконавчі органи є підзвітний і підконтрольними районній раді, яка їх утворила, підпорядкованими її виконавчому комітету, голові районної ради.
10.2 Положення про відділи управління та інші виконавчі органи ради затверджуються районною радою.
10.3Керівники відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради призначаються на посаду і звільняються з посади головою районної ради одноособово, а у випадках передбачених законом за погодженням з відповідними органами виконавчої влади.
10.4 Відділи, управління та інші виконавчі органи інформують про свою діяльність населення і трудові колективи та керуються у своїй роботі ст. 54 "Відділи, управління та інші виконавчі органи сільської, селищної, міської, районної у місті ради" Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Розділ XI
11. Голова районної ради
11.1 Голова районної ради обирається з числа депутатів у межах строку повноважень районної ради і виконує свої обов'язки до обрання голови районної ради нового скликання, крім випадків дострокового припинення повноважень голови ради відповідно до Закону України " Про місцеве самоврядування в Україні".
11.2 Вибори голови районної ради здійснюється шляхом таємного голосування. Кандидатури для обрання на посаду голови районної ради можуть висуватися підготовчою комісією, групою депутатів, окремими депутатами районної ради. Кандидати для обрання на посаду голови районної ради виступають перед депутатами з програмами своєї наступної діяльності. Кожен депутат має право задавати питання кандидату, висловлювати свою думку про представленій ним програмі, агітувати "за" чи "проти" висунутої кандидатури, давати обґрунтований відвід, висувати інші кандидатури. Обговорення кандидатур припиняється за рішенням районної ради прийнятому простою більшістю голосів депутатів. Сесія затверджує кандидатури для обирання на посаду голови районної ради.
11.3 Голова районної ради вважається обраним, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості депутатів. Рішення про обрання голови районної ради підписує голова районної ради виборчої комісії і голова районної ради. У випадку, коли на посаду голови районної ради було висунуто більше двох кандидатів і ні один з них не набрав необхідної кількості голосів, проводяться повторні вибори новим висуненням кандидатів. Голова районної ради працює у раді на постійній основі, не може мати інший представницький мандат, суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, у тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової та творчої роботи у поза робочий час),займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток.
11.4 У своїй діяльності голова районної ради є підзвітним раді і може бути звільненим з посади радою, якщо за його звільнення проголосувало не менш як дві третини депутатів від загального складу ради шляхом таємного голосування. Питання про звільнення голова районної ради може бути винесено на розгляд ради на вимогу не менше третини депутатів від загального складу ради. Дострокове припинення повноважень голови районної ради може бути здійснено районною радою за проханням особисто голови ради у зв'язку з хворобою чи іншими обставинами, які роблять неможливим виконання покладених на нього обов'язків.
11.5 Голова районної ради в своїй діяльності наділений компетенцією згідно ст.55 "Голова районної, обласної, районної у місті ради", Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Щорічна та додаткова відпустки (далі відпустка) голові районної ради надаються відповідно затвердженого графіку складеного згідно діючих нормативних актів України. Голова районної ради розпорядженням на період відпустки доручає керівництво виконавчим комітетом одному із заступників та погоджує усно терміни відпустки і кандидатуру виконуючого ці обов’язки з керівництвом виконавчого комітету міської ради.
Розділ XII
12. Заступник голови районної ради.
12.1 Заступник голови районної ради обирається радою у межах строку її повноважень з числа депутатів цієї, ради шляхом таємного голосування і здійснює свої повноваження до обрання заступника голови ради нового скликання, крім випадків дострокового припинення його повноважень.
12.2 Заступник голови ради може бути достроково звільнений з посади за рішенням районної ради, яке приймається шляхом таємного голосування. Питання про його звільнення може бути внесено на розгляд районної ради на вимогу не менш як третини депутатів від загального складу ради або голови районної ради.
12.3 Заступник голови ради, в разі відсутності голови районної ради або неможливості виконання ним своїх обов'язків з інших причин, здійснює повноваження голови ради.
12.4 Заступник голови ради працює у раді на постійній основі. На нього поширюються вимоги щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" для голови ради.
Розділ XIII
13. Керуючий справами виконавчого комітету районної ради.
13.1 Керуючий справами виконавчого комітету районної ради організовує роботу апарату виконавчого комітету, забезпечує підготовку матеріалів на розгляд виконавчого комітету, організовує доведення рішень і розпоряджень виконавчого комітету до виконавців, відповідає за стан діловодства, обліку і звітності, виконує інші обов’язки, покладені на нього виконавчим комітетом.
13.2 У разі відсутності керуючого справами виконавчого комітету право підпису документів - покладається за рішенням виконавчого комітету на визначеного члена виконавчого комітету ради.
Розділ XIV
14. Порядок розгляду і затвердження планів економічного і соціального розвитку, бюджету району та звітів про їх виконання.
14.1 Проекти планів економічного і соціального розвитку, бюджету та звіту про їх виконання, а також проекти відповідних рішень подає у районну у місті раду для попереднього розгляду виконком для розгляду їх на сесії районної ради.
14.2 Постійні комісії районної ради попередньо розглядають подані проекти і подають до комісії з питань планування бюджету і фінансів свої пропозиції і зауваження до них. Комісія з питань планування, бюджету і фінансів узагальнює всі пропозиції і зауваження та спільно з іншими постійними комісіями готує висновки, виступає із співдоповідями з цих питань.
14.3 Рішення районної ради по планах економічного і соціального розвитку, бюджету району приймаються відкритим голосуванням більшістю голосів депутатів. Рішення районної ради про бюджет району ставиться на голосування після затвердження районною радою загальної суми прибутків і загальної суми видатків бюджету, якщо депутатами не буде прийнято інше рішення. Про затвердження планів економічного і соціального розвитку району, звітів про їх виконання та виконання бюджету району рада приймає відповідні рішення.
Стаття 61. Комісія районної ради з питань планування, бюджету і фінансів здійснює контроль за виконанням планів та програм економічного, соціального розвитку бюджету, заслуховує інформацію відділів райвиконкому по цих питаннях, проводить роботу по виявленню внутрігосподарських резервів і податкових доходів бюджету, раціональному використанню бюджетних коштів.
Розділ XV
15. Громадські засади місцевого самоврядування.
15.1 Система громадського самоврядування району включає:
- органи самоорганізації населення (будинкові, вуличні, квартальні комітети, селищні комітети, комітети районів міста, що наділяються частиною компетенції, фінансів і майна районної ради;
- місцеві референдуми, загальні збори громадян, інші форми безпосереднього волевиявлення населення, передбачені законодавством України.
15.2 Органи самоорганізації населення створюються за територіальною ознакою. Територія їх діяльності визначається рішенням районної ради, що дала дозвіл на їх створення, виходячи з соціально-економічної цілісності території та з урахуванням пропозицій населення. Орган самоорганізації населення обирається зборами (конференцією) жителів за місцем проживання на основі загального, рівного виборчого права шляхом таємного голосування жителів, які на законних підставах проживають на відповідній території.
15.3 Органи самоорганізації населення будують свою роботу відповідно до Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про органи самоорганізації населення", Статуту територіальної громади міста Полтави, положень інших законодавчих актів України.
Розділ XVI
16.1 Рішення районної ради, прийняті у межах її компетенції, обов'язкові для всіх підприємств, установ, політичних, релігійних т інших громадських організацій, які проводять свою діяльність на території району.
16.2 За внесеними пропозиціями голови ради структура і штати, а також умови оплати праці апарату районної ради встановлюються районною радою, згідно з нормативами, передбаченими законодавством України. Організаційно-технічне забезпечення, господарсько-фінансове обслуговування районної ради здійснюється відповідними структурними підрозділами виконкому районної ради, затверджуються рішенням виконавчого комітету. Кошторис видатків, пов'язаних з діяльністю районної ради, її постійних комісій затверджуються районною радою.
Розділ XVII
17. Відповідальність за порушення Регламенту. Внесення змін та доповнень до Регламенту.
17.1 Депутати та посадові особи, що порушили вимоги Регламенту, несуть відповідальність перед районною радою.
17.2 Районна рада може в будь-який час внести зміни та доповнення до Регламенту.
17.3 У разі внесення змін до чинного законодавства України рада має привести цей Регламент у відповідність до закону.
|